Cínový vojáček

28. ledna 2008 v 16:47 | sluneční zahrada |  Honzulka vypráví pohádky

Kdysi dávno…

Vyrobil jeden šikovný řemeslník cínové vojáčky. Na posledního ale neměl dost cínu, a tak se vojáček musel spokojit jen s jednou nohou. I když jinak vypadal úplně stejně jako všichni ostatní cínoví vojáčci, přece jen se od nich lišil - v jeho hrudi bylo malé srdíčko…
Kdysi dávno žil v jedné rodině malý chlapec, který měl spoustu hezkých hraček. Prožíval mezi nimi nejšťastnější chvíle svého života. Nejraději ze všeho si ale hrál s cínovými vojáčky.
Když je jednou stavěl do řady a připravoval k těžkému boji, povšiml si, že jeden z vojáčků má jen jednu nohu. Přesto ho postavil do první řady a neustále ho v boji povzbuzoval.
Chlapec netušil, že v noci, když lidé spí, hračky ožívají a krátí si spolu dlouho chvíli. Někdy se stalo, že chlapec cínové vojáčky po boji neuklidil na polici, ale naházel je do velké krabice mezi ostatní hračky. V té krabici přebývala i krásná panenka - baletka. Jednonohému vojáčkovi se hrozně líbila. Mohl na ní oči nechat! Brzy se stali dobrými přáteli. Jenže panenka byla tak krásná, že se do ní vojáček zamiloval. Noci utíkaly jako voda a vojáček nenacházel odvahu svěřit se jí se svými city. Doufal, že baletka si povšimne jeho odvahy a statečnosti, s jakou bojuje v první řadě. A když se večer panenka vyptávala, jestli neměl strach, že ho nepřítel zraní, hrdě odpovídal: "Kdepak!"
Jedné noci si cínový vojáček opět povídal s panenkou a hleděli si při tom do očí. Všiml si toho Kašpárek, schovaný v kouzelné skříňce. Rozzlobeně na vojáčka vykřikl:
"Hej, ty, nekoukej tak na tu panenku - baletku, nebo se ti zle povede!" Ubohý vojáček nevěděl, co dělat. Začervenal se, ale balatka dodávala odvahy: "Nic si z něho nedělej, je zlý a hrozně žárlivý." I ona celá zrudla.
Druhého dne zrána přišel chlapec do dětského pokoje, aby si pohrál s cínovými vojáčky. Jednonohého vojáčka postavil na okenní rám: "Ty zůstaneš tady a budeš ostatní hlídat, aby je nepřítel nepřepadl," řekl a odběhl si hrát s dalšími vojáčky. Když si dost pohrál, vyrovnal všechny vojáčky do řady, ale na jednonohého vojáčka na okenním rámu zapomněl. Bylo horké léto a vojáček stál hrdě na stráži v otevřeném okně.
Po obědě se strhla prudká bouře. Silně zahřmělo a vítr fičel, až se okna třásla. Vojáček vypadnul z otevřeného okna na ulici. Lilo jak z konve, na ulici se dělali obrovské kaluže a voda za chvíli zaplnila všechny stružky a kanály. Několik chlapců z nedaleké školy čekalo, až přestane pršet. Když déšť trochu ustal, vyběhli ze školních vrat na ulici.
Žertovali, smáli se a skákali přes kaluže. Dva z nich se ale opatrně sunuli podél zdi, aby je voda nezmáčela. Vtom si povšimli cínového vojáčka, zapíchnutého v rozbahněné zemi.
"Škoda, že má jen jednu nohu. Vzal bych si ho domů," řekl jeden z nich. Druhý ale cínového vojáčka zdvihl a strčil do kapsy. "Vezmu si ho, třeba se bude k něčemu hodit."
V příkopu podél silnice plavala po vodě papírová loďka. "Dejme vojáčka do ní, bude z něho námořník," navrhl chlapec, který si předtím dal vojáčka do kapsy. Postavili vojáčka do loďky a tu pustili po vířící vodě. Proud vody strhl loďku do kanálu hluboko pod zem. Voda tam byla špinavá a hluboká. Lodička s cínovým vojáčkem plavala mezi velkými krysami, které v kanálu přebývaly. Byla to nebezpečná plavba, ale vojáček, zocelený v bojích, se ani trochu nebál. Voda odnesla kymácející se loďku z kanálu do řeky. Tu se ale loďka převrátila a začala se pomalu potápět. Jednonohý cínový vojáček si uvědomil, že se blíží jeho konec. Lodička se potopila a on se ocitl hluboko pod hladinou.
Hlavou mu proletělo tisíc myšlenek, ale jen jedna ho velice trápila: "Ach, už nikdy neuvidím mou krásnou panenku - baletku," povzdechl si. V tom připlula veliká ryba, kterou přilákaly pestré barvy vojáčkovi uniformy. Otevřela tlamu a vojáčka polkla. V jejím břiše byla hrozitánská tma, ale cínový vojáček se ani trochu nebál. Rybu však za chvíli do sítě chytili rybáři. Hodili ji do koše a odnesli na trh.
Právě tehdy se vydala na trh i kuchařka z domu, z něhož cínový vojáček vypadl. "Na téhle rybě si naši hosté pochutnají," řekla si kuchařka, když uviděla rybu na pultě. Koupila ji a odnesla domů. Ostrým nožem ji rozřízla břicho a tu, k jejímu velkému překvapení, z něho vypadl cínový vojáček s jednou nohou. "Ale vždyť tenhle vojáček vypadá úplně stejně, jako vojáčci našeho chlapce," pomyslela si kuchařka a utíkala do dětského pokoje.
"Ano, to je můj statečný cínový vojáček!" zaradoval se chlapec. "Jak se jen ale mohl dostat do břicha té ryby? Chudák, co ten musel prožít po tom pádu z okna," politoval ho chlapec a postavil na poličku vedle půvabné panenky - baletky. Podivné cesty osudu je opět spojily. Vojáček a panenka měli ze setkání velikou radost. Celé noci si vyprávěli, co všechno zažili od té chvíle, kdy je osud rozdělil.
Netušili, že je čeká další překvapení. Jednoho dne totiž silný vítr rozevlál těžké závěsy na okně a ty srazily baletku přímo do ohně. Když to vojáček uviděl, náramně se vylekal. Byl celý zoufalý, protože dobře věděl, co dokáže oheň a že baletce není pomoci. Uvědomil si, že žár ohně je pro něj nebezpečný, protože se v něm cínové figurky rozpouštějí. Poskakoval po jedné noze tak dlouho, až spadl do ohně i on.
Cínový vojáček a krásná panenka - baletka byli ve svém neštěstí vedle sebe. Oheň prudce vzplál a cínové podstavce obou hraček se začali rozpouštět. Rozpouštějící se cín z obou podstavců se sléval dohromady a vytvářel malé cínové srdíčko.
A právě ve chvíli, kdy se už obě hračky začali úplně rozpouštět, vběhl do pokoje chlapec. Přiběhl k ohni, a když viděl, že panenku a vojáčka pohlcují plamenné jazyky, přiskočil a rychle je vytáhl z ohně.
Od toho okamžiku jsou panenka - baletka a cínový vojáček s jednou nohou navždy spojeni. Pevně stojí na společném podstavci ve tvaru malého cínového srdíčka.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Floydimago Floydimago | E-mail | Web | 17. ledna 2017 v 2:57 | Reagovat

heartworm medicine for dogs  <a href=http://xanor.bloggnorge.com/>kjope xanor</a>  cobb county health department

2 Dorothyzew Dorothyzew | E-mail | 18. července 2017 v 21:20 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170718

3 EssayForMe EssayForMe | E-mail | Web | 25. července 2017 v 20:37 | Reagovat

We Can Write Your Paper For You - EssayErudite.com

Can You <a href=https://essayerudite.com/write-essay-for-me/>Write My Essay for Me</a> ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an <a href="https://essayerudite.com" />essay writing help</a>

4 DavidChova DavidChova | E-mail | 28. července 2017 v 22:48 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиудлаим отрицательные отзывы о Вас Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

5 Mariasl Mariasl | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 12:13 | Reagovat

Мечтаете разнообразить сексуальную жизнь? Добиться принципиально новых ощущений помогут интим-товары

Один из самых востребованных методов достичь сильных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно легко добиться стимуляции особо чувствительных зон и точек на теле. Только не используйте его в одиночку, доверьтесь своему любимому. Это хорошо укрепит вашу связь и позволит стать более раскованными друг с другом.</p>
Также среди игрушек для взрослых распространены наручники, эрекционные кольца, различные смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь пробовать разные варианты, и вы точно отыщите то, что придется по вкусу вам и партнеру.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вагинальные шарики, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, и остальные интим-товары вы можете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

6 Carolynswite Carolynswite | E-mail | 6. srpna 2017 v 2:36 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

7 DannyLErly DannyLErly | E-mail | Web | 11. srpna 2017 v 12:37 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

8 Dol33larea Dol33larea | E-mail | 13. srpna 2017 v 0:34 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#6z47SHZs3H>
<img>http://0.00000007.ru/3#ZWWfbxzkdw</img>
</a>
------------------------
Неизменно большое количество socks и proxy серверов онлайн
на сегодняшний день: 33557 IP в 198 странах мира
<b>Высочайшая анонимность - мы гарантируем, что все наши прокси сервера целиком и полностью анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не модифицируют http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и абсолютно всех соединений без применения VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Сокрыть или поменять ваш IP можно 2-мя кликами мышки.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ дешевые расценки на анлимитный доступ при самом высоком качестве
Наше правило - больше покупаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при истечении периода действия аккуанта.
ICQ бот на всех абсолютно тарифных планах!
<b>Высококлассная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что необходимо для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#nn48tC5bPd>Vip proxy</a>
__________
ключи +для касперского 2017 прокси россия
запрет прокси +в россии
+как обойти блокировку вконтакте
скачать блокировку вконтакте

9 Avito321Miz Avito321Miz | E-mail | 28. září 2017 v 10:15 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Готовы предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам надо  конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

как восстановить аккаунт на авито который удалил
авито номер привязан к другому аккаунту
как отвязать номер телефона от удаленного аккаунта на авито
аккаунт на авито это что
не могу войти в свой аккаунт авито

10 Dol77larlax Dol77larlax | E-mail | 14. října 2017 v 13:55 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

11 BethanyGco BethanyGco | E-mail | Web | 25. října 2017 v 16:53 | Reagovat

http://gameflash.vn/profile/66813/rollandkraj.html

12 ManuelTiz ManuelTiz | E-mail | 4. srpna 2018 v 16:28 | Reagovat

Продаю кнопку бабло, ДОРОГО!
1000$ за 7 дней!
https://googl.plus/yJh

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama